Strona główna » Folia bąbelkowa - najczęstsze zastosowania
Polecamy
Kontakt
 • REKAN Mariusz Serafin
  Ul. NOWA 3 (wjazd od ul. Szyszkowej )
  05-816 OPACZ KOLONIA
  tel. 22 250 23 28
  sklep@packonline.pl
  biuro@rekan.pl
  NIP: 658-184-23-52
 • E-mail:sklep@packonline.pl
 • Telefon22 250 23 28
 • FAX22 652 27 62
 • Godziny działania sklepupon.-pt. 8-16
Cennik
Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS
Systemy płatności
 • Przelewy24
 • Hotpay
 • Bluemedia

Folia bąbelkowa - najczęstsze zastosowania

Folia bąbelkowa jest znana od 1957 roku. To właśnie wtedy dwaj inżynierowie - Alfred Fielding oraz Marc Chavannes – opracowali specjalną folię wypełnioną powietrzem. Pierwotnie jej zadaniem było zabezpieczenie delikatnych przedmiotów przed uszkodzeniem w czasie transportu. Nadal jest to główne zadanie folii bąbelkowej, jednak na przestrzeni lat znaleziono również inne zastosowania dla tego charakterystycznego materiału.

Folia bąbelkowa w gastronomii i budownictwie

Nie każdy o tym wie, ale folia bąbelkowa znakomicie zabezpiecza posiłki przed utratą ciepła. Jeśli więc przygotowujemy sobie lunch do pracy, warto dodatkowo owinąć go we wspomnianą folię. Dzięki temu zachowa świeżość i odpowiednią temperaturę przez dłuższy czas.

Jak się okazuje, folia bąbelkowa znajduje swoje zastosowanie również w budownictwie. W sytuacji, gdy borykamy się z nieszczelnymi oknami, bardzo skutecznym rozwiązaniem będzie umieszczenie paska folii bąbelkowej między uszczelkami okna. Pęcherzyki powietrza wypełnią wolne przestrzenie i w znakomity sposób zapobiegną przedostawaniu się powietrza z zewnątrz. Jest to wyłącznie rozwiązanie doraźne i nie zastąpi specjalistycznych uszczelek okiennych, jednak w pilnej potrzebie z pewnością nie znajdziemy lepszego rozwiązania.

Folia bąbelkowa w ogrodnictwie i motoryzacji

Sezon zimowy to dla wielu roślin prawdziwe wyzwanie. Wystawienie ich na działanie niskich temperatur może być bardzo niekorzystne, jednak z pomocą kolejny raz przychodzi folia bąbelkowa. Można nią owinąć donice, co zapewni komfortowe warunki nawet podczas bardzo niskich temperatur.

Skoro już mowa o zimowej aurze... bardzo częstym problemem kierowców są zamarznięte szyby auta przed poranną podróżą. Rozwiązaniem jest w tym przypadku oczywiście folia bąbelkowa! Wystarczy bowiem wyciąć fragment folii w taki sposób, aby był mniej więcej dopasowany do kształtu i rozmiaru przedniej szyby. Tak przygotowany materiał należy umieścić na szybie, jednocześnie przyciskając go wycieraczkami. Boki folii można przytrzasnąć drzwiami kierowcy oraz pasażera, dzięki czemu pozostanie na swoim miejscu przez całą noc, a rano będzie można zapomnieć o skrobaniu szyb z zalegającego szronu czy lodu.


Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu