Strona główna » Porady użytkowe pianki PE
Polecamy
Kontakt
  • REKAN Mariusz Serafin
    Ul. NOWA 3 (wjazd od ul. Szyszkowej )
    05-816 OPACZ KOLONIA
    tel. 22 250 23 28
    sklep@packonline.pl
    biuro@rekan.pl
    NIP: 658-184-23-52
  • E-mail:sklep@packonline.pl
  • Telefon22 250 23 28
  • FAX22 652 27 62
  • Godziny działania sklepupon.-pt. 8-16
Cennik
Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS
Systemy płatności
  • Przelewy24
  • Hotpay
  • Bluemedia

Porady użytkowe pianki PE

W ostatnim czasie sporym zainteresowaniem klientów cieszy się stosowanie pianki PE w różnego rodzaju instalacjach. Tego typu produkty są często stosowane jako materiały zabezpieczające towary w czasie transportu, jednak nie jest to ich jedyną funkcją, bowiem równie często znajdują one swoje zastosowanie także w budownictwie. Coraz więcej nowoczesnych domów jest opartych na przykład o termoizolację wykonaną w całości z pianki PE.

Charakterystyka

Pianka PE odznacza się wysoką odpornością na wilgoć, co oznacza, że stanowi ona znakomite zabezpieczenie ścian przed mokrymi plamami. Bardzo ważną informacją jest fakt, że tego typu materiały charakteryzują się także dobrą izolacją akustyczną. Często to właśnie gąbki polietylenowe są umieszczane pod panelami w domu lub mieszkaniu. W takim przypadku stanowi ona zarówno izolację termiczną, jak i właśnie akustyczną, aby pomieszczenie było w odpowiedni sposób wygłuszone, pozbawione echa, a jednocześnie by chodzenie po pokoju było jak najcichsze.

Decydując się na zastosowanie w swoim domu ogrzewania podłogowego bardzo często pod całym systemem umieszcza się właśnie piankę PE. Sprawia to, że ciepło nie ucieka do posadzki i fundamentów, a jest przekazywane w kierunku pomieszczenia, które bardzo szybko się nagrzewa. Gąbki polietylenowe można umieścić także w pokryciach dachowych, aby zabezpieczyć cały budynek przed szybką ucieczką ciepłego powietrza.

Porady użytkowe

Pianka PE jest dostępna w wielu wariantach grubości, na przykład 30, 40, 50 lub nawet 100 mm. Niektóre produkty posiadają powłokę samoprzylepną, która bardzo mocno ułatwia wszelkie prace montażowe. Przed zakupem należy dokładnie wymierzyć wszystkie miejsca, w jakich będzie się znajdować, by kupić właściwą ilość gąbki polietylenowej. Nie bez znaczenia jest również wybór odpowiedniej grubości. Pomieszczenia wolno nagrzewające się lub wystawione na działanie silnych wiatrów (na przykład w górach) powinny być zabezpieczone grubszą wersją izolacji, by zapewnić mieszkańcom jak najlepsze warunki.

Szerokie zastosowanie oraz znakomite właściwości fizyczne pianki PE sprawiają, że cieszy się ona bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko w branży transportowej, ale i na przykład budowlanej. Gąbki polietylenowe są miękkie, dzięki czemu stanowią doskonałe zabezpieczenie różnego rodzaju produktów w czasie przewozu. Chronią przedmioty przed negatywnymi skutkami wstrząsów, upadków i wibracji, a dodatkowo sprawiają, że delikatne materiały się nie rysują. Ważną informacją jest fakt, że pianki PE są wodoodporne oraz niewrażliwe na działanie różnego rodzaju chemikaliów, dzięki czemu stanowią bardzo dobre zabezpieczenie dla materiałów elektronicznych, które nie powinny mieć kontaktu z wodą. Często się zdarza, że pianki PE są stosowane w przemyśle spożywczym jako charakterystyczne podstawki dla różnego rodzaju produktów, jak na przykład sery czy też szynki. Nie zawierają w sobie szkodliwych związków, co sprawia, że mogą być bez żadnego ryzyka użytkowane w kontakcie z żywnością.

Zastosowanie pianki polietylenowej w budownictwie

Bardzo często się zdarza, że gąbki PE są wykorzystywane w czasie budowania domów. Stanowią wówczas dodatkowy materiał izolacyjny dla ścian zewnętrznych. Ponadto, tego typu materiał może być równie dobrze wykorzystany jako izolacja akustyczna. Montowany w ścianach mocno ogranicza przepływ fal dźwiękowych z jednego pomieszczenia do drugiego, natomiast umieszczany w podłodze (najczęściej pod panelami) wytłumia pokój w taki sposób, że chodzenie po pomieszczeniu nie jest przyczyną jakichkolwiek uciążliwych odgłosów.

Sieciowana pianka PE

Niektóre gąbki polietylenowe mogą zostać poddane procesowi sieciowania. Stosuje się go po to, aby uzyskały one uporządkowaną wewnętrzną strukturę trójwymiarowej sieci cząsteczkowej. Sprawia to, że materiał nabiera znacznie wyższej wytrzymałości mechanicznej. Bardziej polecane jest sieciowanie chemiczne, ponieważ sprawia ono, że produkt jest dużo odporniejszy na rozrywanie i rozciąganie niż jest to w przypadku sieciowania fizycznego.

Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu