Strona główna » Pianka polietylenowa czy pianka polipropylenowa?
Polecamy
Kontakt
  • REKAN Mariusz Serafin
    Ul. NOWA 3 (wjazd od ul. Szyszkowej )
    05-816 OPACZ KOLONIA
    tel. 22 250 23 28
    sklep@packonline.pl
    biuro@rekan.pl
    NIP: 658-184-23-52
  • E-mail:sklep@packonline.pl
  • Telefon22 250 23 28
  • FAX22 652 27 62
  • Godziny działania sklepupon.-pt. 8-16
Cennik
Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS
Systemy płatności
  • Przelewy24
  • Hotpay
  • Bluemedia

Pianka polietylenowa czy pianka polipropylenowa?

Często zdarza się, że stajemy przed wyborem czy lepiej zdecydować się na zastosowanie pianki polietylenowej, czy polipropylenowej. Oba produkty mają swoje wady oraz zalety, a każdy z materiałów posiada nieco inne właściwości. Bez względu na rodzaj wyrobu, obydwa rozwiązania odznacza się znakomitymi cechami absorpcyjnymi, dlatego bardzo często stanowią warstwę ochronną dla różnych materiałów.

Cechy pianki polietylenowej

Polietylen jest materiałem miękkim i lekkim. Bardzo często jest on stosowany do zabezpieczenia wnętrza różnego rodzaju paczek przed negatywnymi skutkami wstrząsów, wibracji oraz upadków. Pianka polietylenowa chroni nie tylko przed uderzeniami, ale także przed wilgocią. Często to właśnie ona stanowi zabezpieczenie sprzętu elektronicznego czy też na przykład baterii przed dostaniem się do wnętrza przesyłki wody. Bardzo ważną cechą polietylenu jest doskonała izolacja termiczna. Często zdarza się, że jesteśmy zmuszeni do przewiezienia lub magazynowania produktów wymagających specjalnych warunków mikroklimatycznych. Tego typu gąbka zabezpieczy towar przed zbyt dużym wyziębieniem lub przegrzaniem towaru.

Cechy pianki polipropylenowej

Podobnie jak wcześniej wspomniany materiał, pianka polipropylenowa również posiada właściwości absorpcyjne. Jest to jednak materiał nieco twardszy, dlatego szczególnie często jest stosowany do zabezpieczenia dużych i ciężkich akcesoriów, jak na przykład części motoryzacyjnych czy też narzędzi. Produkt z polipropylenu również posiada właściwości termoizolacyjne, jednak dzięki swojej większej wytrzymałości, stanowi często warstwę ochronną dla bojlerów, klimatyzatorów oraz przenośnych lodówek.

Bez względu na rodzaj wybranego materiału, oba rozwiązania zapewniają doskonałą ochronę mechaniczną przed działaniem różnego rodzaju czynników zewnętrznych. Spieniony polipropylen jest materiałem twardszym i nieco bardziej wytrzymałym, dlatego to zabezpieczenie może być stosowane wielokrotnie aż do pojawienia się pierwszych oznak zużycia materiału.

Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
ustawienia ciasteczek